Rethymno Web News


Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Rethymno Web News
Rethymno Web News
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το Φαράγγι των Μύλων, μια εύκολη διαδρομή για την επόμενη εκδρομή σας!
Κάντε κλίκ στο παρακάτω link

Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) 2018-010

Πρόσφατα Θέματα
»  Τελεσίγραφο για σύνδεση ταμειακών και POS – Έρχονται πρόστιμα
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 08, 2024 10:56 pm από Admin

» Ερευνα-σοκ! Ο αργός «θάνατος» του Ελληνα αγρότη με οργανωμένο σχέδιο
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤετ Φεβ 07, 2024 8:02 pm από Admin

» ΦΠΑ: Έρχεται η αυτόματη επιστροφή – Ποιους αφορά – Πότε θα ξεκινήσει
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Φεβ 01, 2024 11:42 am από Admin

» Η γλώσσα των κουτσαβάκηδων (το λεξικό της μαγκιάς)
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΔευ Ιαν 29, 2024 8:39 pm από Admin

» Έρχεται νέο σύστημα με αυτόματες κατασχέσεις περιουσιακών στοιχείων για χρέη στην εφορία
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΔευ Ιαν 22, 2024 2:40 pm από Admin

» Ενημέρωση ιδιοκτητών δεσποζόμενων ζώων
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Ιαν 16, 2024 7:03 pm από Admin

» Πώς θα βρείτε τα «χαμένα» σας ένσημα πριν το 2002
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Ιαν 11, 2024 8:24 pm από Admin

» Ο σεισμός-μαμούθ που ανύψωσε την Κρήτη και δημιούργησε τσουνάμι 12 μέτρων
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Ιαν 02, 2024 8:52 pm από Admin

» Για πρώτη φορά στο Νοσοκομείο Ρεθύμνου επέμβαση ολικής αρθροπλαστικής με την πρωτοποριακή τεχνική της ρομποτική
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 29, 2023 8:41 pm από Admin

» Ανοίγει η πλατφόρμα εξαγοράς καταπατημένων εκτάσεων του Δημοσίου – Δικαιολογητικά και προϋποθέσεις
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 28, 2023 9:38 pm από Admin

» Ελεύθεροι επαγγελματίες: Αυξάνονται οι εισφορές τους το 2024 - Τα νέα ποσά
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Δεκ 26, 2023 1:02 pm από Admin

» ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΚΥΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΣΙΜΠΗΜΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΟΥ. ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΛΗΨΟΥΜΕ;
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΔευ Δεκ 25, 2023 9:36 pm από Admin

» Δερματικα προβληματα – μυκητιαση, αλλεργικη δερματιτιδα, ψωρα σκυλου
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΔευ Δεκ 25, 2023 9:22 pm από Admin

» Λεϊσμανίωση (Καλαζάρ) : Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΔευ Δεκ 25, 2023 9:17 pm από Admin

» 35Ν: Η κρητική τσικουδιά του Ηλία Μελισσουργού με όνομα και ποιότητα
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Δεκ 07, 2023 9:14 pm από Admin

» Γνωρίζατε ότι υπάρχουν ζωντανά ένζυμα στο μέλι
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Νοε 02, 2023 10:17 pm από Admin

» Τρεις νέες – τούρμπο ποικιλίες ελιάς με αντοχή στην βερτιτσιλίωση
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Σεπ 28, 2023 11:39 pm από Admin

» Νέα απόφαση του ΣτΕ βγάζει οριστικά εκτός δασικών χαρτών 7 εκατ. στρέμματα
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠαρ Μάης 05, 2023 11:15 pm από Admin

» Ανοίγει η πλατφόρμα για τα «Φωτοβολταϊκά στη Στέγη
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Μάης 02, 2023 10:06 pm από Admin

» Πενταετής παραγραφή για τα χρέη στους ΟΤΑ
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠαρ Απρ 14, 2023 9:35 pm από Admin

» ΕΣΠΑ: Τα 3 προγράμματα για να επενδύσουν οι αγρότες με κοινοτικό χρήμα
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤετ Μαρ 29, 2023 12:20 pm από Admin

» «Φωτοβολταϊκά στη στέγη»: Βγήκε ο οδηγός του προγράμματος-Δικαιούχοι και προύποθέσεις (έγγραφο)
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠεμ Μαρ 23, 2023 11:54 pm από Admin

»  Πως να φτιάξω μόνος μου θειασβέστιο;
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΚυρ Φεβ 19, 2023 7:37 pm από Admin

» Ένα κείμενο που πρέπει να διαβάσουν όλοι οι ελαιοκαλλιεργητές!
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Νοε 15, 2022 8:13 pm από Admin

»  Επιστήμονες από την Κρήτη ρίχνουν φως σε βακτήριο που πλήττει καλλιέργειες, όπως την ελιά και το αμπέλ
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Φεβ 08, 2022 12:00 pm από Admin

» Νομοπαρασκευαστική για τα κληροτεμάχια
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠαρ Ιαν 21, 2022 9:00 pm από Admin

» Πες μου πού είναι το χωράφι σου, να σου πω τι θα φυτέψεις
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΤρι Ιαν 04, 2022 7:05 pm από Admin

» Κρητικά λουκάνικα ξιδάτα
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΠαρ Δεκ 24, 2021 8:39 pm από Admin

» Ντουκιάνι: Ο ιερός χώρος των παλιών Κρητικών
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΚυρ Νοε 14, 2021 8:47 pm από Admin

» Το μπόλιασμα (κέντρωμα) των δέντρων. Οι τρόποι και πότε γίνεται
Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) I_icon_minitimeΚυρ Οκτ 24, 2021 9:33 am από Admin

RETHYMNO LIVE
ΕΛΛΗΝΑΣ... Ο ΑΕΤΟΣ!

ΡΕΘΥΜΝΟ
Crete-Guns
ΤΑ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΓΕΩΠΟΛΙΤΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑ
Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974

Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974

Ο τίτλος μου περιεχόμενα σελίδας
Τροφοδοσία RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 


Mili-Gorge-Tavern

Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974)

Πήγαινε κάτω

Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) Empty Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974)

Δημοσίευση από Admin Κυρ Αυγ 04, 2013 12:25 am

Σάββατο, 3 Αυγούστου 2013

Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω... (σε scribd: Οι ξενες επεμβασεις στην Ελλαδα 1821-1974) 1-4dc8d09294

Γράφει ο Βαγγέλης Κωνσταντίνου

Όσα και αν γράψουμε ή και όσα και αν πούμε περί δικαιωμάτων, θεσμών, πολιτεύματος ή αγώνων, δεν θα αλλάξει τίποτε σε αυτόν τον Τόπο.

Ενώ στην Δύση, πριν ακόμα υπάρξουν πολιτικοί σχηματισμοί, αναπτύχθηκαν ιδεολογικά – φιλοσοφικά ρεύματα και ένας πολιτισμός συγκρούσεων που διαμόρφωσαν την συνείδηση, όποια συνείδηση, των κοινωνιών και των εκφραστών τους....

Στην Ελλάδα, ότι υπήρξε, ότι δημιουργήθηκε, από το Κράτος μέχρι τις τάξεις, την πάλη των τάξεων, τις ιδεολογικές αναφορές ή πολιτικές μαντρώσεις, ήρθε απ’ έξω. Ήρθε σε έναν αγράμματο, υπανάπτυκτο και χωρίς συνείδηση της ύπαρξής του λαό, ο οποίος έμαθε την ιστορία του, την καταγωγή του, γνώρισε τους προγόνους του, έμαθε την γλώσσα του, απ’ έξω και όπως επιθυμούσαν οι Απ’ Έξω.

Του φόρεσαν τον πολιτισμό τους, προπαγάνδισαν τους «καλούς τρόπους» , προπαγάνδισαν τις μουσικές τους, προπαγάνδισαν το οικονομικό τους σύστημα, του φόρεσαν την κυβέρνησή τους, του δίδαξαν την υποταγή στους σωτήρες του που ελάχιστοι απ’ αυτούς συμμετείχαν στον απελευθερωτικό τους αγώνα, τον έμαθα κατά πως τους συνέφερε.

Βρήκαν τους λακέδες τους, τους έχρισαν αξιωματούχους και Αστική Τάξη, φυλάκισαν τους αρχηγούς της επανάστασης του, του βασάνισαν την κρίση και το μυαλό του και τον παρέδωσαν στην ιστορία που έγραψαν γι’ αυτόν πριν ακόμη ξημερώσει η νύκτα.

Από πολύ νωρίς αυτός ο λαός έμαθε να πληρώνει χρέη και δάνεια. Από πολύ νωρίς έμαθε να ακούει και να πιστεύει πως τα δεινά τους όπου να ναι τελειώνουν και θα ζήσει καλλίτερες μέρες.

Αυτός ο λαός ήξερε ό,τι οι καντηλανάφτες, ό,τι οι αγράμματοι παπάδες τους είχαν διδάξει. Του είχαν κρύψει πως εξαναγκάστηκε για να γλιτώσει τα βασανιστήρια, τους διωγμούς, τις εκτελέσεις και τις λεηλασίες έπρεπε να υποταχθεί δια της βίας στο Βυζάντιο της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας και να ασπασθεί την νέα θρησκεία. Να ξεχάσει την ιστορία, τον πολιτισμό, τα γράμματα, τις τέχνες, την επιστήμη τους θεούς τους, προς δόξα του χριστιανισμού και του Ρωμαίου Αυτοκράτορα του Βυζαντίου.

Του έμαθαν πως είναι συνέχεια των Ρωμαίων, γιατί και οι πρόγονοί του Ρωμαίοι ήταν και αυτοί.

Σήμερα ο Ερντογάν προσπαθεί να μας πείσει πως οι αρχαίοι Έλληνες στην Μικρά Ασία ήταν ….
Τούρκοι.

Αυτού του λαού του έμαθαν πως είναι Ρωμιός, δηλαδή Ρωμαίος. Αργότερα τον δίδαξαν πως είναι Γραικός που απελευθερώθηκε. Δηλαδή λευκός, χριστιανός πρώην υπήκοος της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας.

Τον μπέρδεψαν και μέσα του, και στα βιβλία που οι Απ’ Έξω του έγραψαν για να μορφωθεί, ταύτισε το Έλληνας με τον Ρωμαίο ( Ρωμιό) και τον Γραικό. Δεν του είπαν όμως πως Γραικοί, ήταν όλοι όσοι δεν ήταν τούρκικής καταγωγής και Μουσουλμάνοι.

Του δίδαξαν παραμύθια για την καταγωγή του, του έμαθαν να κλέβει την ιστορία και τον πολιτισμό των Αρχαίων προγόνων του και για λίγα ή πολλά γρόσια, λίρες, δολάρια, μάρκα, να τα πουλάει. Να τα ξεθάβει και να τα πουλάει και να υπερηφανεύεται πως είναι απόγονος του Αριστοτέλη, αλλά ποτέ δεν διάβασε Αριστοτέλη, να λέει πως είναι απόγονος του Πλάτωνα και ποτέ δεν διάβασε Πλάτωνα, να είναι απόγονος του Πίνδαρου και ποτέ δεν διάβασε Πίνδαρο.

Έμαθε όμως τι πάει να πει ανασκαφή και τι θα πει πουλάω αγάλματα. Πέτρες.

Εσχάτως μαθαίνει την ιστορία και το γενναίο φρόνημα, το Δεξιόν Χριστιανικόν και Αρχαίον Ελληνικόν Φρόνημα, απο καινούργιους καντηλανάφτες, Χρυσαβγήτες νομίζω πως τους αποκαλούν.....

Θέλουμε λοιπόν από αυτό τον λαό να ξέρει από Δημοκρατία;

Ξέρει ότι του λένε. Ξέρει ότι τον εκπαίδευσαν.

Δημοκρατία είναι ότι υπάρχει στην τσέπη του. Ότι του εξασφαλίζει την τσ΄πεη και την καλοπέραση του. Για τα άλλα υπάρχουν οι πολιτικοί. Εκείνος το πολύ-πολύ να ρίξει καμιά Χ.... ή τίποτε άλλα μπινελίκια. Να ρίξει και κανένα γιαούρτι και μετά ....να πάει διακοπές. Δημοκρατία έχουμε.

Τι, δεν έχουμε;;;

Το ίδιο και η πατρίδα, παρ’ όλο που όταν χρειάστηκε, εδίδαξε και τους ντόπιους κλεφτοκοτάδες πολιτικούς και τους πατρόνες των πολιτικών, τι πάει να πει Πατρίδα και τι κάνει αυτός ο λαός για την Πατρίδα του.

Τα έχει όμως μπερδεμένα στο μυαλό του. Τα έχει μπερδεμένα με την συνείδηση του.

Από την μια αναγνωρίζει ότι σκύβαλα και λιμοκοντόροι δωσίλογοι χωρίς συνείδηση, υποταγμένοι στο κεφάλαιο και στις αδηφάγες ορέξεις του, είναι αυτοί που τον κυβερνούν και από τη άλλη, την ίδια στιγμή σκύβει μπροστά τους το κεφάλι και ακόμα χειρότερα τους ξαναψηφίζει.

Τον έμαθαν να είναι δούλος, γιατί ο δούλος έχει την προστασία του αφέντη του, δεν του λείπει τίποτα, έχει προστασία, έχει λεφτά, έχει αυτοκίνητο, έχει και σπίτι αν δεν του το πάρει η Τράπεζα και ζει ελεύθερος, μιλάει ελεύθερα, μαζί με όλους τους άλλους στο μαντρί του αφέντη του.

Έξω από το μαντρί υπάρχουν οι λύκοι..........................

Περιμένουμε από αυτόν τον λαό να επαναστατήσει;

Μετά από τόσα χρόνια εκπαίδευσης για την ευημερία των δούλων, των υποταγμένων στην εξασφάλιση της Ευρωπαϊκής Ένωσης, του ευρώ, της αυτοδύναμης ανάπτυξης, της χώρας που είναι στον σκληρό πυρήνα των αποφάσεων, είναι δυνατό αυτός ο λαός να επαναστατήσει;

Τι, να χάσει όσα κέρδισε; Να δυστυχήσει, να γίνει Αλβανία, να βγει από την προστασία της Μέρκελ, να γυρίσει στην δραχμή, που όταν την είχε ξέχασε πόσα εκατομμύρια καταθέσεις είχε στην Τράπεζα;

Μα ήταν δανεικά!!!

Αυτό του λένε και αυτό και αυτούς πιστεύει.

Ξεχνάει όμως! Πότε ο εργοδότης του, του είπε πως δεν πειράζει που δεν παράγει το εργοστάσιο, εγώ θα σου δίνω κάθε μήνα αύξηση. Θα σε βοηθάω να ζεις πλουσιοπάροχα. Δεν θα απολύω κανέναν. Το παιδί σου μόλις τελειώσει το σχολείο, θα το πάρω στην δούλεψή μου. Θα ζει και αυτό πλουσιοπάροχα.

Αλήθεια πότε έγιναν αυτά και μας χρεώνουν σήμερα με εξωτερικό χρέος, και δύο εκατομμύρια ανέργους;
…………………………………………………………………………………
Και εσύ περιμένεις αυτός ο λαός να επαναστατήσει. Να θελήσει Δημοκρατία. Να θελήσει πίσω το παρελθόν του. Να θελήσει το παρών του. Να σχεδιάσει το μέλλον του.

Άσε αδερφέ μου, αυτός ο λαός περιμένει, όπως πάντα περίμενε, τους Απ’ Έξω.

[url]http://www.scribd.com/doc/102701283/%CE%9F%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%BC%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B4%CE%B1-1821-1974url]


Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1498
Ημερομηνία εγγραφής : 31/07/2013

https://rethymno.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα
» ΤΙ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ..ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΘΑΥΜΑΣΜΟΣ...!!!!
» Ἑλλὰς Ὥρα Μηδέν!!!Ἡ Ἑλλὰς τοῦ μηδενικοῦ σχεδὸν ἐξωτερικοῦ χρέους τὸ 1974 καὶ τῆς ἰσχυρᾶς παραγωγικότητος, κατήντησεν εἰς τὴν Ἑλλάδα τοῦ σήμερον
» ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ Τι κέρδισε η Ελλάδα από την συμφωνία
» ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ που προσκύνησαν τους Εβραιομασόνους- Έτσι άλωσαν την Ελλάδα οι Ιουδαίοι
» Οδηγούν τους ιδιοκτήτες να πουλήσουν τα ακίνητα τους για να πληρώσουν τους φόρους

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης